Dekoracje skalne w ogrodzie

Świetne pomysły na dekoracje skalne

Czego to ludzie nie wymyślą? Otóż, chyba jest mało takich rzeczy, których człowiek nie byłby w stanie stworzyć. Dowodem tego jest nasza cywilizacja i szereg wynalazków, zwłaszcza tych z XX wieku. A ile jeszcze przed nami…

Ale wróćmy do rzeczy, które stworzył człowiek, a które są dla nas zaskakujące i nie wydają się na pierwszy rzut oka nawet bardzo potrzebne. Do takich rzeczy należą bez wątpienia sztuczne skały. Po co komu sztuczne skały, skoro mamy prawdziwe? Rzeczywiście, ten „wynalazek” wydaje się nie mieć najmniejszego sensu, a jednak tak nie jest. Otóż, imitacja kamienia doskonale sprawdza się jako nieodzowny element dekoracji w ogrodach, parkach czy jeszcze innych miejscach rekreacyjnych, którym chcemy nadać oryginalnego i jednocześnie estetycznego wyglądu.

Ze sztucznych skał buduje się już prawie powszechnie ścianki wspinaczkowe.

Takie ścianki imitujące naturalny kamień, które już na etapie produkcji są odpowiednio modelowane i kształtowane, aby były jak najbardziej bezpieczne nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci, które będą po nich się wdrapywać. W strukturze takiej ścianki od razu formuje się różnego rodzaju uchwyty, progi czy podpory. Poza tym bezsprzecznym walorem sztucznych skał jest ich trwałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Doskonale więc mogą być instalowane zarówno pod dachem, jak i na wolnym powietrzu.

Dekoracje z betonu są tak łudząco podobne do prawdziwych kamieni

Imitacje kamienia czasami robią niesamowite wrażenie i można je rzeczywiście pomylić z prawdziwymi skałami. Jeśli jeszcze przy ich produkcji zastosuje się odpowiedni barwnik, to faktycznie mogą konkurować z prawdziwymi skałami.

About the author: Patrycja