Budowa budynku ekspozycyjnego Orientarium w ZOO w Łodzi

Budynek Orientarium w łódzkim zoo

Budowa obiektu Orientarium to prawdziwa nowość i rzecz, która wyróżnia łódzkie zoo na tle innych.

Z całą pewnością jest to element, który przyciąga uwagę przybywających do zoo i sprawia, że od zakończenia prac, przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów z różnych części Polski.

Czym dokładnie jest Orientarium?

Oczywiście na samym początku warto odpowiedzieć na to pytanie i pokrótce wytłumaczyć, jak przebiegały prace budowlane. Cały projekt Orientarium oparty jest na koncepcji kontynentu azjatyckiego, co już samo w sobie brzmi bardzo intrygująco. Dzięki pracom budowniczych i projektantów na wybiegu dla lwów pojawiła się ogromna sztuczna skała składająca się z wielu mniejszych elementów, które stworzyły zjawiskową całość, która prezentuje się bardzo realistycznie. Owa sztuczna skała została umiejscowiona dookoła wejściu do lwiej groty. Dzięki temu zwierzęta czują się bezpieczniej i posiadają skuteczną kryjówkę, która bardzo przypadła im do gustu. Zainteresowaniem cieszą się także sztuczne drzewa, a dokładnie ich wykonanie. Pnie stworzone zostały w taki sposób, że wyglądają na niesamowicie realistyczne i stworzone zostały z zadbaniem o nawet najmniejsze szczegóły. Sztuczna kora została wyrzeźbiona tak, aby nawet z bliska odsłaniać wszelkie niuanse drzewa i sprawiać wrażenie, jakby było prawdziwe.

Ile czasu zajęły prace nad Orientarium i, czy można podziwiać już efekty?

Prace związane ze zmianami w tej części łódzkiego zoo rozpoczęły się w kwietniu i trwały tylko 20 dni. Jest to niesamowicie krótki czas i przyznać trzeba, że budowniczy spisali się na najwyższym poziomie. Efekty można już jak najbardziej podziwiać i przyciągają one wielu turystów nie tylko z Łodzi, którzy są bardzo ciekawi, jak wygląda teraz wybieg dla lwów w Orientarium łodzkiego zoo. Dodatkowym zainteresowaniem cieszy się fakt, że od teraz można oglądać te zwierzęta z bliska!

Malowanie sztucznej skały w obiekcie Orientarium wybieg lwów i tygrysów

Budowanie imitacji skalnej w obiekcie Orientarium na wybiegu Lwów i Tygrysów

Konstruowanie sztucznego drzewa na wybiegu Lwów i Tygrysów - Łódź zoo Orientarium

About the author: Patrycja